ראיון עם ד”ר ברוך בעיתון

מרפאת שיניים

מה אנחנו מציעים במרפאה

ד”ר ברוך הוא מומחה לשיקום הפה, ואף משמש כמרצה למתמחים בתחום.

מומחה בשיקום הפה הינו  רופא שיניים שסיים לימודי רפואת שיניים רגילים ולאחר מכן נחשף במשך חמש שנים נוספות  למקרים מורכבים במיוחד ולראייה כוללת של הטיפול, והתמחה  באבחון,תכנון  וביצוע של טיפולים מורכבים ופשוטים.

הודות לכך מבחין ד”ר ברוך פעמים רבות בדברים שרופא שיניים רגיל אינו מבחין בהם, ואף מצליח להציל שיניים ממצבים קשים מאוד. הרבה פעמים אבחון מדויק מונע  צורך  בטיפולים מורכבים.

הגישה הטיפולית של המרפאה

אצלנו במרפאת השיניים מקפידים מאוד על גישה שמרנית, מסביר ד”ר ברוך, “כלומר – אם יש מצב בו באמצעות פרוצדורה קטנה ניתן להשיג תוצאה זהה לטיפול בעל פרוצדורה פולשנית ומורכבת, נעדיף תמיד להתערב כמה שפחות. כך למשל אם אנו רואים שיש למטופל שלושת רבעי שן הרוסה, אנחנו לא משלימים אותה באמצעות כתר,שזו האפשרות הקונבנציונלית הרגילה, שכן לצורך הכתר אנו ניאלץ להסיר  מספר מילימטרים מהשן הבריאה.  בגישה השמרנית בטיפול , נעדיף במצב  זה להשתמש בכיסוי חלקי על מנת להשאיר כמה  שיותר מהשן המקורית”.

לגבי עקירת שן,  “זהו דבר שאנו עושים רק במצב של חוסר ברירה. ככל שהטיפול שמרני יותר כך הוא מאריך יותר את אורך חיי השיניים. מה עוד שבסופו של דבר, הודות לגישתנו השמרנית, הטיפול מצומצם יותר וזה בהחלט שווה”.

אנו קבענו לעצמנו שנטפל במתרפאים שלנו  באותו אופן בו הינו מבקשים שאנו או בני משפחתנו יטופלו. בהתאם לכך אנחנו נותנים יחס אישי ומכבד ומקפידים על מצוינות בשרות.

ד”ר הלל ברוך מומחה בשיקום הפה מנהל ובעל המרפאה.

המומחיות שלו היא בטיפול באמצעות : השתלות שיניים, ציפויי חרסינה, הלבנות שיניים, כתרי חרסינה, שיקום הפה דלקות חניכיים, טיפולים מונחי מחשב והרמות שיניים בשיטות זעיר פולשניות.

האם המרפאה מתמחה בטיפולים מיוחדים?

יש בהחלט טיפולי שיניים שאנו נחשבים בהם למומחים במיוחד, למשל השתלות שיניים ואסתטיקה של השיניים. בנושא השתלים  אנו ישמנו את הגישה הנקראת זעיר פולשנית, “בגישה זו אנו פועלים להימנע מפרוצדורות נרחבות ומבצעים את התהליך בצורה עדינה ונקודתית.  למשל טיפול הרמת סינוס הינו טיפול שבאמצעותו ניתן להשיג עוד עצם במקום שהיא חסרה לשם ביצוע שתלים. הטיפול הזה וההתאוששות ממנו היה קשה ברוב הפעמים. במרפאת השיניים שלנו קיים טיפול חדש להרמת סינוס בו אנו דוחקים את הסינוס באמצעים עדינים,כמו בלון מיוחד ומצליחים להשיג את אותן תוצאות.

בתחום האסתטיקה הדנטלית  אנחנו  משתמשים  בטכנולוגיות חדשניות ממוחשבות להדמיה ותכנון  טיפול. אנחנו יודעים  לנצל  את  החומרים  החדישים באמצעותם  אנחנו  מקנים לשן מראה  אסתטי והרמוני. למשל אנחנו לא משתמשים  בחומרים על בסיס מתכת לשיקום שיניים. אנחנו יודעים להלבין ולהבהיר צבע של שיניים, לתקן מנח שיניים והכל תוך כובד ראש לגורמים ביולוגיים”.

איך אתה מסביר את המודעות שקיימת כיום לנושא השתלים?

“בנוגע לשתלים נחשבת מדינת ישראל למפותחת מאוד ואף ידוע שעושים בה יותר שתלים מאשר בכל מדינה מערבית אחרת. כיום גם יש אמצעים שבהם אפשר לחזות מראש את ההצלחה או את הכישלון של ההשתלה (ידוע למשל שסוכרת ועישון מהווים גורמי סיכון), וזאת בזמן שבעבר ידענו שיש אחוז קטן מאוד של כישלונות, אך לא ידענו ממה הם נובעים״

ומדוע חשוב שתהיה במרפאה מומחיות מיוחדת לשתלים?

“החוכמה הגדולה בשתלים היא לבצע את הטיפול בצורה המדויקת ביותר, כדי שיהיו מינימום של תוצאות לוואי וכישלונות. הפעולה עצמה של ההשתלה היא פשוטה מאוד, כמו לקחת מברג ולהבריג בורג, אבל מה שחשוב ביותר זה להבין את כל הפרטים שמסביב: להבין מתי לשים את השתל, איפה לשים אותו וכיצד לשים – באיזה זווית ומיקום. כמו כן להבין גורמי סיכון ולאחר מכן גם יש צורך כמובן לדעת באיזה אופן בדיוק לעשות את השיקום”.

מיהו קהל הלקוחות של המרפאה?

“קהל הלקוחות שלנו מורכב החל מנערים ונערות בגילאי העשרה ועד לבני שמונים–תשעים. אצל הצעירים אנחנו בדרך כלל מטפלים בצרכים האסטטיים, כמו  מנח לא נכון של שיניים, צבע לא נכון או צורה בלתי אסטטית. אנו מומחים בביצוע טיפולים הפותרים את הבעיות הללו ממש לחלוטין ובאופן פשוט. גם כאן אנו מקפידים מאוד על טיפול מקצועי, תוך הקפדה על פרטים ומשתדלים מאוד שהעמידות של הטיפול תהיה לאורך זמן. התוצאות מצוינות ופעמים רבות תוך טיפול או שניים הפציינט יוצא עם חיוך  צעיר ובריא. אצל האוכלוסייה המבוגרת לעומת זאת ישנו בעיקר צורך של שיקום הפה באמצעות שתלים או אמצעים אחרים, ואפשר לראות צרכים אלו  גם בגילי שמונים ותשעים. כי אנשים תמיד רוצים איכות חיים”.

ומשפט לסיום?

“ישנו טווח ענק של מחירים בכל הנוגע לשתלים ולשיקום הפה, אך כאשר ניגשים לטיפול חשוב לזכור את הכלל שטיפול זול עלול להיות לפעמים יקר מאוד. כי העיקר הוא לא לשלם פחות, אלא לעבור את הטיפול במקום מקצועי בו ידעו לתת אותו בצורה הנכונה ועם מלוא ההתאמה למצב המטופל. מגיעים אליי לא פעם מטופלים שניסו בתחילה את הטיפול הזול, אך בהמשך ראו שהוא פשוט לא משתלם להם ושכרם יצא בהפסדם”.