רופא שיניים

טיפול שיניים הינו שירות, הדורש מעורבות גבוהה מצד הפציינט (הן בשל העלות הכספית המשמעותית שלו, והן בשל ערכו הבריאותי). כדי להחליט מיהו הרופא הראוי עבורך מבין ההיצע המגוון של רופאי שיניים, תידרש לבצע סקר שוק, ליזום, להשוות ולהשקיע לא מעט זמן ומחשבה. רופא שיניים מומחה מוסמך בשלב הראשון מומלץ לבדוק שהרופא הפוטנציאלי שלך הינו רופא מומחה מוסמך, בעל תעודה מטעם משרד הבריאות. רופא שיניים מומחה, עובר התמחות בת 4 – 5 שנות לימוד נוספות, מעבר ללימודי הבסיס ,בתחום מסויים (שיקום הפה, דלקת חניכיים, טיפולי שורש, השתלות שיניים אסתטיקה דנטלית שתלים דנטליים וכו’). רופא שיניים המחזיק בתעודת מומחה הכרחי עבורך, במיוחד אם תידרש לעבור טיפולי שיניים מורכבים. וותק וניסיון חשוב מאוד שלרופא יש וותק וניסיון הרלוונטים לסוג הטיפולים שאתה מתעתד לקבל במיוחד בטיפולים רגישים ומורכבים.

יחסי אנוש טובים מעבר לרמה המקצועית, חשוב לבדוק את טיב השירות, יחסי האנוש, הסבלנות והאמפתיה שמפגין רופא השיניים כלפי הפציינטים שלו. פגישת ייעוץ ראשונית תאפשר לך לבדוק אם יש ביניכם כימיה, אשר הכרחית ביחסי מטפל – מטופל (בשלב הזה חשוב להקשיב לאינטואיציה שלך). כמו כן, תוכל לוודא כי הרופא והצוות מציגים לך בצורה נאותה את אופציות הטיפול ואת תהליכי העבודה. זמינות הרופא חשוב לברר את שעות הפעילות של מרפאת השיניים ואת זמינות  הרופא המטפל, למקרה שתזדקק לסדרת טיפולים ארוכה ו/או לטיפולי חירום.   שימוש בטכנולוגיות מתקדמות מרפאות שיניים המכבדות את עצמן מחזיקות באמתחתן ציוד טכנולוגי מתקדם וחדיש, כדוגמת הדמיה, צילומים דיגיטליים, הנחיית מחשב ועוד   רמת ניקיון ואסתטיקה רמת אסתטיות גבוהה הכרחית הן להצלחת טיפולי השיניים והן לשמירה על בריאותך.

בבואך לבחון מרפאות שיניים, וודא כי הן נקיות וסטריליות וכי המכשורים הרפואיים למיניהם עוברים חיטוי וניקוי יסודי. כמו כן, חשוב לוודא כי רופא השיניים והסייעת עובדים עם כפפות בכל שלבי הטיפול (כולל שלבי הבדיקה).   רשימת פציינטים מרוצים כדי לבחור רופא שיניים בירושלים, מומלץ לבצע סקר שוק והשוואה קפדנית ויסודית, על ידי שיטוט באינטרנט ובאמצעות קבלת המלצות מבני משפחה, חברים או מכרים. אל תחשוש לבקש מהרופא הפוטנציאלי שלך רשימה של פציינטים מרוצים ושבעי רצון.   עלויות טיפול גם במקרה של בחירת רופא שיניים , מומלץ לבצע השוואת מחירים בין המרפאות המובילות בתחומן. חשוב לבחור הצעת מחיר אטרקטיבית ונוחה, אך יחד עם זאת, אין לתת למחיר להיות שיקול מכריע ויחידי,  שכן, עלות נמוכה מידי עלולה להדליק נורה אדומה לגבי רמת המקצועיות והמוניטין של המרפאה. (אחרי הכל, לבריאות שלך אין תג מחיר).   אין ספק כי בחירה מושכלת ונבונה של רופא שיניים, תגרום לך לצאת מהמרפאה עם חיוך.

דוקטור הלל ברוך – רופא שיניים מומחה בירושלים