טיפול שורש

המרפאה בהנהלתו והובלתו של ד"ר הלל ברוך – מומחה בשיקום הפה, היא מרפאה מובילה בירושלים עם מומחים בכל תחומי טיפולי השיניים. הגעתם למרפאה – תקבלו את הטיפול המיטבי על ידי מומחה בתחום הטיפול שלכם – כלומר ע"י מומחה לטיפולי שורש.
אנחנו מאמינים שטיפול שורש צריך ויכול להיות ללא כאב, אנו מקפידים על סביבת עבודה רגועה ונטולת לחצים מתחילת הטיפול ועד סופו, מטרת הטיפול מבחינתו הנה שימור שיניים קיימות עד כמה שניתן. חשיבות טיפול שורש מיטבי הינו הבסיס הבריא לכל שיקום שיותקן על גבי השן.

מה כדאי לדעת על טיפול שורש

תחום רפואת השיניים עבר מהפכה של ממש בשנים האחרונות בכך שהתקדמות והתפתחות בתחומי הטכנולוגיה השונים הביאו לכך שטיפולים רבים, כמו למשל טיפול שורש, כואבים הרבה פחות, ניתן לבצע אותם בקלות ובמהירות ובשל כך גם המחיר שלהם ירד באופן דרמטי. טיפולי שורש כיום נחשבים לטיפולים שכיחים ושגרתיים והם מזמן הפכו לאחד מהטיפולים הבסיסיים שכל רופא שיניים, אפילו אחד אשר נמצא בתחילת דרכו, חייב להכיר ולבצע עבור כל שכבות הגיל.

מהו בעצם טיפול שורש?

טיפול שורשכאשר ממגוון סיבות מתפתחת דלקת או מחלת העששת בשן, במידה ואינה מטופלת כראוי החיידקים עלולים להתרבות ולהמשיך להתפתח ואפילו להגיע אל מוך השן – החלק המחבר בין השן לבין העצם אשר קשורה אליה. במקום זה ישנם כלי דם ועצבים רבים ויהא זה מסוכן מאד אם יתרבו החיידקים שם. אם בעבר היה טיפול במקרה זה – עקירת השן – הרי שכיום ניתן להכיר אל שורש השן, לבצע את הטיפול הדרוש ובכך להציל את השן הנגועה.

כיצד מתבצע טיפול שורש בירושלים?

כל טיפולי השורש חייבים להתבצע לאחר סדרה של צילומי רנטגן אשר מאשרים את מיקום בסיס השיניים – הן השן הפגועה והן אלה אשר ממוקמות בסמיכות לה. בנוסף, בזכות הצילומים אפשר לדעת בדיוק היכן נמצאת הדלקת ומה מצב ההתקדמות שלה. טיפול זה מתבצע תחת הרדמה מקומית במקרה והשן עדיין מתפקדת ולעיתים אפילו ללא אלחוש במידה והשן (או שורש השן) הגיעה למצב של ריקבון מתקדם. בזמן טיפול זה מנקה רופא השיניים היטב את התעלות אשר מתחת לשן מכל החיידקים אשר הצטברו שם.

דחיסה של חומר סתימה 

השלב הבא בניקוי שורש השן הוא דחיסה של חומר סתימה אלסטי מיוחד, אשר בזכותו לא יוכלו חיידקים נוספים להגיע שוב אל אותו המקום ולהתרבות. סיום הטיפול בחבישה של השן. בדרך כלל טיפול שורש מתבצע לאורך כמה פגישות עם רופא השיניים אך ישנם מקרים קלים ולא מסובכים אשר בהם יכול רופא השיניים לבצע את הטיפול בפגישה אחת בלבד. כדאי מאד להקפיד על ניקיון תמידי של השיניים ולא להזדקק לטיפול.