יישור שיניים

יישור שיניים

בהתמחות שיקום הפה אנו מלמדים את המתמחים לבצע יישור שיניים. הפעולות המבוצעות על ידי מומחה לשיקום הפה יהיו פעולות הנדרשות לצורך שיקום הפה.

מצבים כגון פריסת שיניים עקב חוסר שיניים אחוריות , מצבים של איבוד מקום או מקום יתר לצורך שיקומי מחייבים לעיתים יישור שיניים כהליך מקדים לשיקום הפה.

טיפולים ליישור שיניים כהכנה לשיקום הפה מעצם טבעם, הנם טיפולים מקומיים וקצרים יותר בדרך כלל  מהטיפולים המבוצעים כאשר לא נדרש שיקום הפה.

חוסר מולד של שיניים אצל ילדים הנה תופעה שכיחה למדי באוכלוסייה בישראל, ובהרבה מקרים שיקום הפה במצבים כאלה מערב טיפול אורתודונטי.  חשוב להתייעץ ברופא מומחה לשיקום הפה בכל מצב של חוסר שן אצל ילדים . באופן זה ניתן יהיה לכוון ולתכנן את הטיפול ליישור השיניים בצורה הנכונה ביותר לשיקום העתידי של הילד.

לעתים שיקום הפה מצריך גם טיפול בחניכיים במידה ויש דלקת או בעיה אחרת. אנו מציעים יישור שיניים  - הטיפול ניתן ליישור שיניים נקודתי או כחלק אינטגרלי מתוכנית טיפול כולל לשיקום הפה. אם השיניים אינן ישרות, טוב לדעת שיש מה לעשות, יש מגוון פתרונות מתקדמים הרבה יותר יעילים ויותר אסתטיים מבעבר, גם עבור מצבים קיצוניים וכחלק בלתי נפרד מהחלק האסתטי של שיקום הפה. הפתרונות מותאמים גם למבוגרים וגם לילדים.   

פתרונות יישור שיניים עבור מבוגרים

לאוכלוסייה הבוגרת יש קושי בדרך כלל לעבור תהליך של יישור שיניים בשל הפגיעה האסתטית הכרוכה בזה.פתרון לנושא יכולה להיות שיטת יישור שיניים פנימית, ללא "קוביות" שמודבקות על חזית השיניים. בנוסף, ניתן גם לעבור יישור שיניים באמצעות מיישרים שקופים שאינם נראים ועוד אופציה - קוביות שקופות. בכל מקרה כדאי לקחת בחשבון שמדובר בתקופה יחסית קצרה, כאשר בסופה זוכים ליהנות ממראה שיניים אסתטי.

 

שיטות יישור שיניים
יפעלו על כלל השיניים, אך מדובר בהליך שעשוי להימשך כשנתיים.
אורך רק כתשעה חודשים (לכל היותר) ומדובר בפתרון אסתטי, אך החיסרון ששיטה זו אינה מתאימה לכל אחד
שיטה מאוד מהירה ואף עשויה להוביל לתוצאות כבר כעבור שבעה שבועות, ובנוסף שיטה זו מאפשרת הסרה בכול רגע נתון, כך שיותר קל לנקות את השיניים, אך עם זאת שיטה זו יעילה רק על ששת השיניים הקדמיות
יחסית בלתי נראה, עובד הן על השיניים העליונות והן על השיניים התחתנות וגם הוא ניתן להסרה. עם זאת שיטה זו נחשבת ליקרה והטיפול יותר ממושך
שיטה שנחשבת מצד אחד לאידאלית כיוון שהיא עובדת על כלל השיניים והיא מאה אחוז מוסתרת, אך יחד עם זאת מדובר בהוצאה גבוהה ובתחילת הטיפול ניתן לחוש הפרעה בדיבור ולפעולת האכילה.

המרפאה של ד"ר הלל ברוך ממוקמת בקרן היסוד 13, ירושלים. המרפאה מספקת שירותי יישור שיניים בכל הרמות עם התמחות ביישור שיניים המהווה חלק אינטגרלי מתהליך של שיקום הפה. מגיעים אלינו מטופלים המגיעים מכל חלקי הארץ.