שיטות מתקדמות להרמת סינוס

 

הסינוסים הם חללי אויר המצויים אצל כולנו בלסת העליונה בצידי האף. חללים אלה מגבילים לעיתים רבות את האפשרות למקם שתלים בלסת העליונה. במקרים אלו נדרשת הרמת סינוס.

מהי הרמת סינוס ולמי היא  מיועדת?

הרמת סינוס הינה טיפול המאפשר בנית עצם בתחתית חלל הסינוס ומיקום שתלים בלסת העליונה גם במצבים בהם חלל הסינוס גדול ומגביל את האפשרות למקם שתל באופן רגיל.

 אלו סוגים של הרמות סינוס עומדות לרשותנו?

הרמת סינוס פתוחה:

בשיטה זו יוצרים פתח בצד של הסינוס ומוסיפים עצם מלאכותית לתוכה ימוקמו השתלים באופן מיידי או כעבור המתנה של כשמונה חודשים.

ביתרון בשיטה הזו שהיא מאפשרת לרופא המטפל ראייה וגישה טובים ושליטה מירבית. חסרון השיטה קשור בכך שמדובר בפרוצדורה נרחבת המביאה לעיתים קרובות לנפיחות החולפת כעבור שבוע ימים. חסרון נוסף הוא שלא ניתן תמיד למקם את השתלים ביחד עם ביצוע הטיפול וכך הטיפוטל מתמשך למשך זמן רב יותר.

הרמת סינוס סגורה:

בשיטה זו בניית העצם מבוצעת דרך הפתח של השתל עצמו, בכך נמנעים מהליך נרחב יותר , משך הזמן מתקצר ואי הנוחות לאחר הביצוע מזערית. חסרון השיטה קשור במצבים בהם כמות העצם מועטה ביותר ואז יש להשתמש בדרכים חליפיות.

האלטרנטיבות הקיימות במרפאתנו להרמת סינוס:

שתלים מוטים:

כדי לעקוף את אזורי הסינוסים ניתן להשתמש בשתלים מוטים. אבי השיטה המכונה ALL-ON-4

 הוא פרופ' פאלו מאלו ,רופא שיניים מפורטוגל. ד"ר ברוך הוסמך ע"י 

פרופ' פאלו מאלו לבצוע השיטה ואנו משתמשים בעקרונות השיטה במצבים המתאימים.

 

הרמת סינוס באמצעות בלון

בשיטה זו אנו משתמשים כאשר אנו מעוניינים להמנע מפרוצדורה נרחבת של הרמת סינוס פתוחה במצבים של חוסר עצם מרובה. השיטה מאפשרת לנו לבצע הרמות סינוס  בגישה מצומצת בהרבה, המבוצעת  דרך אזור ההשתלה עצמו , ללא צורך בפתיחה צידית נרחבת של חלל הסנוס.  הרמת  רצפת הסנוס מבוצעת בגישה זעיר פולשנית . הגישה הזעיר פולשנית מקובלת כיום ברפואה הכללית והיא מהוה תחליף  שמרני לפרוצדורות נרחבות ניתוחיות שבוצעו  בעבר. באמצעות בלון, בדומה לבלון המשמש בצינטור לב, מבצעים את הרמת הסנוס סמוך לאזור השתלה עצמה, ללא צורך בניתוח נרחב יותר. תהליך ההחלמה  קצר ובדרך כלל אינו מורגש ופרק הזמן שיש להמתין לאחר ההשתלה גם הוא מתקצר.

שתלים קצרים

מחקרים עדכניים מצביעים על אפשרות להשתמש בשתלים קצרים ורחבים במקרים בהם הסינוס מונע ביצוע שתלים ארוכים יותר. סיכויי ההצלחה של שתלים אלו לא נופלים משתלים בתוספת להרמת סינוסים. ובמקרים המתאימים יכולים להוות אלטרנטיבה מעולה נטולת סיבוכים להרמת סינוס.

שימו לב כי אם קיימת בעיה כרונית כלשהי עם הסינוסים, כדאי להתייעץ עם רופא אף אוזן גרון מומחה לניתוחי אף וסינוסים