שיקום הפה

 

 מה זה שיקום הפה ?

עולם הרפואה המודרנית בנוי מהתמחויות בתחומים ספציפיים, ואף תת התמחויות. הצורך בהתמחות ספציפית נובע מהידע העצום הקיים היום שלא מאפשר למטפל לשלוט בכל התחומים גם יחד. התמחויות בתחומים ייחודיים מתקיימות גם ברפואת שיניים. משרד הבריאות מכיר בהתמחויות ספציפיות, ביניהם ההתמחות בשיקום הפה. מומחיות זו עוסקת בשחזור שיניים בכדי לשפר תפקוד ואסתטיקה ברמה הטיפולית הגבוהה ביותר. החל בטיפולים פשוטים (סתימות, כתרים, הלבנת שיניים ועוד) ועד לטיפולים מורכבים הכוללים טיפולים אסתטיים, השתלות שיניים, השלמת חסר שיניים נרחב, שחיקת שיניים, בעיות סגר מסובכות.

הנושאים הכלולים בשיקום הפה

תחום ההתמחות בשיקום  הפה  כולל את תחום האסתטיקה והקוסמטיקה הדנטלית, את תחום ההשתלות השיניים. כמו כן נכלל בתחום שיקום הפה הטיפול הפריופרוטתי כלומר שיקום מערכת הלעיסה  לאחר הרס שנוצר כתוצאה מדלקת חניכיים.cad/cam  לשימוש רפואת השיניים ,שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ורפואת שיניים זעיר פולשנית.

שיקום אסתטי של השיניים

תחום האסתטיקה הדנטלית מהוה מרכיב מרכזי בהתמחות בשיקום הפה ושלנו כאן במרפאה, בפרט. הגישה שמנחה אותנו היא שעל מנת להשיג מראה אסתטי – טבעי, יש להקפיד על בריאות הפה, לשמר כמה שיותר חומר שן , להשתמש בחומרים טבעיים, להימנע ככל הניתן משימוש  במתכת ואמלגם ולהעדיף חומרים בצבע השן. אנו פועלים בכל תחומי האסתטיקה הדנטלית, באמצעים שונים ,החל משחזורים חלקיים של שן בודדת דרך ציפוי חרסינה לשיניים (LAMINATE) והלבנת שיניים ועד כתרי כל חרסינה , כתרי זירקוניה ועוד.

מומחה בשיקום הפה הוא רופא שיניים בעל מומחיות ותואר מטעם משרד הבריאות. שיקום הפה הוא
תחום רחב ובתוכו תחומים רבים החל מסתימות, הלבנת שיניים , כתרים ועד לטיפולים מסובכים
ומורכבים כמו השלמת שיניים , טיפול בשחיקת שיניים , בעיות בפרקי לסת ועוד. בטיפולים המורכבים
הללו יש צורך ברמת מומחיות גבוהה ביותר , מומחה בשיקום הפה מתאים לטפל במצבים אלו שן
המומחה בשיקום הפה התנסה רבות במקרים אלו במהלך הכשרתו ועבודתו בתחום היחודי של
שיקום הפה . ד"ר הלל ברוך הוא אחד המומחים המוערכים בתחום בארץ ,למידע נוסף על ד"ר הלל
ברוך קראו כאן.
מרפאתו של ד"ר הלל ברוך ממוקמת בירושלים והיא מאובזרת בשיא הטכנולוגיה העכשווית בתחום.

שני סוגים עיקריים בטיפולי שיקום הפה:

שיקום פה קבוע

שיקום קבוע משמעותו היא שהמתרפא לא נאלץ לשלוף את השחזור לצורך תחזוקה וצחצוח לעתים לא נותרות מספיק שיניים ואז האפשרות היחידה ליצור שחזור שאינו נשלף היא באמצעות שתלים דנטליים . כאשר אנו עורכים את ההערכה והאבחנה לגבי הצורך בשתלים אנו לוקחים בחשבון את המצב הבריאותי הכללי, את מצב השיניים הנותרות ומתכננים את השתל בהתאם לשיקום הנדרש. אנו במרפאה, משתמשים, בנוסף לבדיקה מקיפה, בתוכנה מיוחדת להשתלה מונחית מחשב לשם תכנון השתל ובאמצעי הדמיה כגון צילומי סיטי וסדים מנחים. באמצעים אלו ניתן לראות מראש את המורכבות ולהתכונן מראש ובכך למנוע סיבוכים מיותרים.

שיקום פה נשלף

שיקום הפה באמצעות בניית שיניים תותבות שישמשו במקום השיניים החסרות ויאפשרו תפקוד תקין של לעיסה , אכילה וישפרו את אסטתיקת הפה. שיניים מסוג זה ניתנות להכנסה והוצאה מהפה לצורך תחזוקה וניקוי. המטרה שלנו היא לשמור על שיני המתרפא לאורך זמן והשתמש עד כמה שניתן בשחזורים קבועים שאינם נשלפים..

תגים: שיקום הפה | שיקום הפה בירושלים | מומחה בשיקום הפה 

   

דוקטור הלל ברוך - רופא שיניים מומחה בירושלים