הלבנת שיניים

 

באפשרותנו כיום, לשנות גוון (צבע), צורה או מנח של שן או קבוצת שיניים באמצעים פשוטים יחסית. הגוון של השיניים משפיע על התפיסה שלנו את גיל המחייך. לדוגמה בתחום הקולנוע והתאטרון פועלים להכהות שיניים על מנת להקנות לשחקן מראה מבוגר. לחילופין פעולה להבהרת שיניים תיצור מראה צעיר ורענן. הגוון הנראה של שן נוצר משילוב בין הצבע היסודי של שנהב השן ובין צביעה חיצונית המתקבלת עקב חשיפה לחומרים צובעים מתוך המזון שלנו כגון קפה, תה, קולה,יין . חומרים צובעים אלו שוקעים לתוך חריצים מיקרוסקופיים המצויים על זגוגית השן. כאשר הגוון של שן כהה עקב צביעה חיצונית ניתן לבהיר או להלבין את השיניים.

 
הלבנת שיניים מהווה פעולה פשוטה 
לא חודרנית ללא תופעות לוואי או פגיעה בשיניים כאשר היא מבוצעת בפיקוח רפואי . בהבהרה זו, אנו למעשה פועלים לסילוק החומרים הצובעים מתוך החריצים המצויים באמייל השן. תוצאות ההבהרה עמידות ובידנו פעולות פשוטת לשמר את התוצאות לאורך זמן. לעתים רק שן אחת כהה למשל לאחר חבלה, או טיפול שורש, ואז ניתן להבהיר רק את השן עצמה ללא טיפול בשאר השיניים.

שיטות להלבנת שיניים:

1) הלבנת שיניים במרפאה:

הלבנת שיניים מקצועית במרפאת שיניים שלנו בירושלים .החומרים המופעלים על השיניים חזקים יותר, שאר חלקי הפה, כולל החניכיים, נמצאים תחת השגחה ומוגנים מפני החומרים הללו. מדובר על תהליך שלוקח כשעה. יתרון השיטה הוא שהיא מבוצעת בטיפול חד  פעמי , חסרון השיטה הוא שאין שליטה על מידת ההלבנה המתקבלת כמו גם על תופעות הלוואי. במקרים רבים אנו משלימים את ההלבנה במרפאה בהלבנה ביתית.

2) הלבנה שיניים ביתית בפיקוח רופא:

שיטה זו היא הנפוצה ביותר והיא בשימוש עיקרי במרפאתנו. בשיטה זו אנו מכינים למתרפא מעטפת שקופה המותאמת לשיניים, בתוכה מונח חומר ההלבנה. בדרך כלל מדובר בתהליך האורך כשבועיים. יתרון השיטה היא שניתן לשלוט על מידת ההלבנה ותופעות הלוואי.

עד כמה זה יעיל:

התוצאות של ההלבנה הן אינדיבידואליות. ניתן להשפיע כמעט על כל שן ולבהיר אותה במספר דרגות. רב טיפולי ההלבנה שורדים תקופה ארוכה של מספר שנים. אפקט ההלבנה ישמר ככל שנשמור על הגיינה נאותה, נבצע טיפול תחזוקה אצל השיננית ונשתמש פחות במאכלים צובעים ועישון. בחלוף הזמן אפקט ההלבנה יורד. להשיב את הגוון מיידית באופן קל ומהיר (בפרט בהלבנה הבייתית). חשוב להתייעץ עם רופא שיניים מומחה בשיקום הפה כדי להתאים את השיטה והמינון המתאים ביותר. שימוש בהלבנה ללא אבחון ופיקוח מתאים עלול שלא להבהיר את השיניים ואף לגרום נזקים.

דוקטור הלל ברוך - רופא שיניים מומחה להלבנת שיניים בירושלים